Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

İhtiras Çemberi (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Onun saklı masumiyetine sahip olmak için savaşçı ruhunu bile terk etmeye hazırdı...

Safir mavisi gözleri ve ipek gibi saçlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip Prenses Eleanor hayatının en güzel çağındadır; ancak senelerce evlenmeyi beklediği William Marshall'ı hazin bir şekilde kaybeder. O günden sonra bir daha asla evlenmemeye yeminlidir; sonsuza dek saf ve temiz kalacaktır... ta ki Simon de Montfort İngiltere'ye adımını atıp yakıcı bakışlarıyla onu, Kral Henry'nin en küçük kardeşini, kraliyet ailesinin en değerli mücevherini baştan çıkarıncaya dek. Gözü pek, kibirli ve yenilmez bir Normandiya şövalyesi olan Simon, Eleanor'un daha önce kimsenin girmeye cesaret edemediği kalbinde ihtiyatsız bir arzu yaratmıştır.

Ülkenin en çok korkulan ve en tehlikeli adamlardan biri olan Simon'ın ise tek bir ölümcül zaafı vardır. Eleanor'un göz kamaştırıcı güzelliği ve mest edici masumiyetine yenik düşünce, koşulsuz teslimiyet gerektiren bir tutkunun peşinden gider... Bu tutku ki bir skandalın patlak vermesiyle birlikte ortaya çıkacak ve krallığı savaşa götürerek tarihin sayfalarını kan ve ihanetle kirletip, karşı konulmaz bir aşkın kıvılcımlarıyla ateşe verecektir...

Onun saklı masumiyetine sahip olmak için savaşçı ruhunu bile terk etmeye hazırdı...

Safir mavisi gözleri ve ipek gibi saçlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip Prenses Eleanor hayatının en güzel çağındadır; ancak senelerce evlenmeyi beklediği William Marshall'ı hazin bir şekilde kaybeder. O günden sonra bir daha asla evlenmemeye yeminlidir; sonsuza dek saf ve temiz kalacaktır... ta ki Simon de Montfort İngiltere'ye adımını atıp yakıcı bakışlarıyla onu, Kral Henry'nin en küçük k... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 516 sayfa

17 Haziran 2011 tarihinde , Koridor Yayıncılık tarafından yayınlandı


ISBN
6054188741
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

6.9 puan (29 kişi)
37 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

6.7 puan (28 kişi)
78 okumuş, 15 okumak istiyor, 1 okuyor

7.8 puan (35 kişi)
61 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (47 kişi)
84 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

8.0 puan (26 kişi)
53 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

6.7 puan (44 kişi)
85 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (32 kişi)
77 okumuş, 19 okumak istiyor, 0 okuyor

8.3 puan (31 kişi)
65 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (35 kişi)
52 okumuş, 16 okumak istiyor, 1 okuyor

8.6 puan (21 kişi)
39 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
ebrusner Dilara Korkmaz firat sufi mobi00 Buk@ Nesslii Sevgi06 keskinek okuyucu Kayla_Oz Hayata devam İlkind Serap_Köksal que Betty Aviendha zeeyneep Hanife Albayrak hulyami GLY Ebru Belinda Filik24 ceren katre-i matem ranayıldız elphidium edi nill35 şahende mervebircansen aylara nebile FaMe KÖSE ettuba zeyneptns Zekiye Hilalakt
43 kişi
ezgi_sue Only Carpe_Diem Füsun KeskinEk Canan laliberte ahmar kujata elifff daphne Lady_Avy sydney powertwo denizim gamzegocer Briseis sekiN ferdatmr sd ab1420 Arafali giizemss persephone. Lulu Marley Mbskra
26 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
4 kişiden, 4 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Güzel bir aşk hikayesi ile birlikte döneme ait yoğun tarihi bilgi içeren güzel bir roman, Historical romanlarda olmazsa olmaz öğe tabiiki bulunduğu dönemin tarihini de anlatmasıdır ancak bu durum ihtiras çemberi romanında bu bariz olarak hissediliyor. Hem Eleanor hem de Simon de Montfort baskın karakterler, bu da hikayenin başından sonuna kadar karşılıklı çekişmelerinin devam etmesine neden oluyor. Hele dönemin entrikalarını da okudukça romanın sonuna kadar heyecan aynı hızla devam ediyor.

1 yıl önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kitabın konusu güzeldi ama Simon'un bir yere kadar olmaması sıktı beni onun dışında güzel bir kitap.Kitapta en sinir olduğum karakter Henry bile değildi.Richard'dı.Isabelle'ye gerçekten aşık zannediyordum.Beni hayal kırıklığına uğrattı umarım onlarında kitabı çıkar biraz zor ama Richard'ın pişman olduğunu görürüz.
Bu kitapta en sevdiğim karakterlerden biri şüphesiz William Marshall'dı.Gerçekten Elenaor'a değer vermişti.Tabi Elenaor kitabın sonlarına doğru kabul etti William'ın onun için baba figürü olduğunu.Ve bu kitapta taktığım şey ise Richard'ın tabiri caizse kendine harem kurması oldu Isabella'ya olan aşkını gerçek zannediyordum ama onun gözünü de hırs ve para köreltmiş...

5 yıl, 2 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Tek kelimeyle muhteşemdi. Eleanor ve Simon ikilisine bayıldım. Nam-ı diğer Kathe ve Sim :)
Birbirine bu kadar uyumlu bir çift daha yoktur heralde. İnatlaştıkları kısımlarda kahkahaya boğdular beni. Özellikle ikinci bölümden itibaren çok keyif aldım. Okumaktan zevk aldığım tekrar okumaktan sıkılmayacağım favori kitaplardan biri oldu benim için.

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Okuduğum kitaplardan biri:)Güzeldi AMA:)
Bir kere kitabın yarısına kadar Simon yok gibi bişey.Bir ki yerde ancak karşımıza çıkıyor.Prenses ise başkasıyla evli.Bu kısımlar çok ağır ilerlediği için biraz sıkılmıştım ama karşılaştıktan sonra 10 numara bir kitaba dönüşüyor.Tavşan kaç tazı tut hesabı Elanour kaçıyor Simon kovalıyor:)Eh tabi prensescik bir yerden sonra bırakıveriyor kendini savaşçının kollarına:)

İlk yarıda sıkılabilirsiniz okurken ama dişinizi sıkıp okursanız güzel bir ikinci yarı sizi bekliyor:)

6 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Virginia Henley'nin ülkemizde çıkan ikinci kitabı ve bence ilkinden daha güzel bir olay örgüsü ve karakterlere sahip. Tabiki Falcon de Burgh ün kahramanlığı ve çekiciliği konusunda kötü bir yorum yapacak değilim ama ilk kitabın cinselliği Yasmine yüzünden beni çok sıkmıştı. İhtiras Çemberi'ne gelirsek, Simon de Monfort gerçekten bambaşka biri ve ne istediğini ve istediğine nasıl ulaşması gerektiğini çok iyi biliyor. Roman onun yüzünden akıcılığını hiç kaybetmedi, Kathe ise ne kadar direndiyse de ona karşı koyamadı, o kadar tatlı bir şekilde teslim oldu ki o sahneyi çok sevdim :))
' Gizli sevgilim ol, Sim. Sim Sİm Sim' :))
Genelde kızın tarafındaydım çünkü Simon'ın gerçekten sinir bozucu davranışları da oldu.
Genel olarak bunları söyleyebilrim ama çok eğlendiğimi ve tekrar okuyabileceğim bir kitap oldugunu da ekleyeyim.

6 yıl, 5 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
9 puan

mükemmel bir kitaptı. Akıcı ve etkileyici...

5 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Yarım bıraktığım ilk ve tek kitap olma özelliği dışında hiçbir özelliği Yoook 😒

1 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Prenses Eleanor Plantagenet İngiltere kralı John'ın kızıdır. İngiltere'nin bilinen en kötü krallarından olan babası öldükten sonra kendisi çok küçükken annesi Angouleme'li Isabella onları bırakıp önce ki sevgilisi ile evlenmiştir.
Eleanor eşsiz bir güzeldir ve ülke de kralın eşsiz mücevheri olarak tanınır. Daha çok küçükken İngiltere Mareşalı Pembroke Kontu William Marshal ile evlenmeye karar verir ve dört yıl boyunca abisi kral III. Henry'nin William ile evlenmesine izin vermesi için uğraşır. Dokuz yaşında amacına ulaşır ve William ile evlenir. Küçük olduğundan on beş yaşına kadar gerekli eğitimi alır. Kendisi kocasına aşıktır sabırsızlıkla kendisini almasını bekler kocası ise onun büyümüş halini görünce tanıdıkça aşık olur. Nihayet kocasının yanına gittiğinde ise evliliklerini tamamlamayı ne kadar isteseler de William on altı yaşına gelmesini bekler. Prens Richard ve William'ın kardeşi Isabella'nın evlendiği evliliklerini tamamladıkları gecede ise William zehirlenir ve Eleanor'un üzerinde ölür. Kırk altı yaşında ki William öldükten sonra genç karısının doymak bilmez taleplerinden,tutkusundan dolayı kalbinin patladığı dedikodusu yayılır. Çok sevdiği kocasını kaybeden Eleanor ise suçluluk duyar ve evlenmemeye karar verip dulluk yemini eder. Rahibe olmaya karar verdiği bir yıl geçirir.

Simon de Montfort kıtanın en iyi savaşçılarındandır. Kralın hizmetine girmeye gelir. Babası Fransa'ya hizmet etmeyi seçince İngiltere'de ki topraklarına el koyulmuştur. Simon'da mallarını ve Leicester Kontluğunu almaya gelmiştir.
Kontluğunu aldığında paraya ihtiyacı olduğundan zengin bir gelin arayışındadır. Bir kontes ile evlenir ama kral araya girince bozulur.

Eleanor yeniden toparlandığı ilk gün kocasının hediyesi bozdoğanını bir sungur öldürür ve ağlarken Simon ile tanışır. Aralarında geçen atışmadan sonra Simon peşine düşer ve nihayet kim olduğunu öğrenir. İyice emin olur gelinini seçmiştir. Kaçma kovalama başlar ve Eleanor hamile kalınca Eleanor'un yeminine rağmen herkesten gizli tutarak evlenmenin yolunu bulurlar. Gizli nikahı kıskanç kraliçe duyunca konsey ve kilise evliliği geçersiz ilan eder. Nihayet bu problemi de hallederler fakat sorunlar bitmez. Simon'un tahta göz diktiği bu yüzden prenses ile evlendiği söylentileri yayılır Simon aforoz edilir. Eleanor zina ile suçlanır ikili çocuklarını bırakıp sürgüne gitmek zorunda kalır döndüklerinde ise yeni bir oğulları vardır. Her şeye rağmen ikili tüm sorunları aşıp beş oğulları ve tek kızları ile mutlu olmanın yolunu bulur.


Kral Henry'nin Provenceli Eleanor ile evliliğinden sonra her yöne çekilebilen halleri artar. Kraliçenin akrabaları iyice ülkeye yayılır onlara unvan ve toprak verir olmayan parayı daha çok harcamaya başlar. Simon toprakları dağıtmaya, kanun dışı vergiler alınmasına, adaletsizliğe son vermeye karar verir. Baronlar ile amaçları tahta prens Edward'ı geçirmek İngiltere'nin gördüğü en iyi kral yapmaktır. Çıkan savaştan sonra ise Simon İngiltere'i yönetir parlamentoda halktan kişilere yer verir ve amacına ulaşır.

Kitaba bayıldım. Hem tarihi detayları hem aşkı okumaya doyamadım. Kitabın ilk kısmın da Eleanor'un William ile evliliği anlatılıyor. Uzun da sürüyor normalde ikililerin önce ki ilişkilerinin anlatılmasından hoşlanmam ama burada sevdim. Sanki iki ayrı hikaye okuyor hissi verdi. ikinci kısmı ise Simon ile olan evliliği anlatılıyor. Eşler ile birlikte Eleanor da değişti William ile evli iken kendini kontrol eden,sakin kadın birden vahşileşti iki halide güzeldi.
Ayrıca önce ki kitaptan Falcon de Burg ve karısı Jasmine ikiz oğulları Mick ve Rickard da var. William önce Jasmine'e aşıktı bunada değinilmişti. Rickard da annesi gibi görüler görüyor.
Kitapta başka bir aşk daha var. Prens Richard ile William'ın kardeşi Isabella arasında. Isabella evli iken ilişkileri başlamış kocası ölünce de evlenmişlerdir ama sonunda Richard'ı sadık o çok seven hali ile malesef göremiyoruz.
Her satırını keyifle sıkılmadan okudum okunmaya değer güzel kitaplardan.

2 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski