Ev Sahibesi (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Ev Sahibesi, Dostoyevskinin dünyaca ünlü romanlarında yaptığı ruh tahlillerinin ipuçlarını veriyor. Başyapıtlara özgü güzel bir üslupla okurlarının karşısına çıkan Dostoyevski, bu romanında toplum dışında kalmış bir aydının yaşadıklarını ve katlanmak zorunda kaldığı acıları, derin tahlilleri ve ustalıklı tespitleriyle kaleme alıyor.Umutsuz düşler içinde bir genç, bir aşk, hastalık ve ölüm korkusu, vicdan azabı ve yalnızlık gibi birbirinden çetrefillinular bu kısa de ustalıkla ele alınıyor.

******

Dostoyevskinin bu romanı, hasta ruhlu kişilerin yaşamından, gerçekle düş arası unutulmaz sahneler sergiliyor...

************

Dostoyevski, Ordinovun Katerinaya tutkusunu konu ettiği Ev Sahibesi adlı bu uzun öyküsünde, yine insan kişiliklerinin özlerine iniyor. Dostoyevskinin bu derinlemesine arayışı klasikleşen bir uzunöykü yaratıyor Ev Sahibesi ile. Aşk arayışı ile düşsellik arasındaki ilişkinin irdelendiği bu uzunöyküde insanı buluyoruz karşımızda.

******

Ev Sahibesi, Dostoyevskinin dünyaca ünlü romanlarında yaptığı ruh tahlillerinin ipuçlarını veriyor. Başyapıtlara özgü güzel bir üslupla okurlarının karşısına çıkan Dostoyevski, bu romanında toplum dışında kalmış bir aydının yaşadıklarını ve katlanmak zorunda kaldığı acıları, derin tahlilleri ve ustalıklı tespitleriyle kaleme alıyor.Umutsuz düşler içinde bir genç, bir aşk, hastalık ve ölüm korkusu, vicdan azabı ve yalnızlık gibi birbirinden çetrefillinular bu kısa de ustalıkla ele alınıyor. ... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

79 sayfa


ISBN
9756870478

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.3 puan (27 kişi)
92 okumuş, 17 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (8 kişi)
33 okumuş, 55 okumak istiyor, -1 okuyor

7.6 puan (52 kişi)
153 okumuş, 37 okumak istiyor, 1 okuyor

7.7 puan (21 kişi)
65 okumuş, 11 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (19 kişi)
63 okumuş, 16 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (51 kişi)
155 okumuş, 46 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (5 kişi)
17 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (20 kişi)
60 okumuş, 20 okumak istiyor, 2 okuyor

7.1 puan (24 kişi)
109 okumuş, 30 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (16 kişi)
45 okumuş, 15 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
yellowofshinigami Meci you better disappear rorschach susamuss Gusikaya kitagon aslihanyy Buzullar-Eriyor Ranakapln kubrosh Pollux esc2004 desirdm saikano mustafayilmaz56 mujik canan acar rakamzen seda karataş grimavi kacik_munzevi merilist queenfable nk nomenocry onurbulakbasi GzdUysal busevci hazel bergan zeyneptiryaki g3c3 schrödinger's cat kaygısız AliTastan ceren sezgin Sebla pelinimsi
184 kişi
Trillian akhillaus VerloreN`RooS pathem Boran Uçar molivanse Fısıltı` simohayha hakan...hakan Ayka aEGEan35 beyzaaa nedve lavienrose ekhobiaS humuhumunukunukuapua delibu Trigen ilvbrc yuki tuna80 Ulrich Cessie helenra
24 kişi
mustafayilmaz56 fabuleux uada
3 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
4 puan

çocukken okumuştum aşırı sıkılmıştım azizim..

5 yıl, 9 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Biri uzun, toplum dört öyküden oluşan, çoğunlukla kiracıların hikayeleri. Özellikle karşılıklı mektuplaşmanın olduğu öykü güzeldi bence.

5 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Ev Sahibesi ile birlikte dört öyküden oluşan bir kitap.Bay Proharçin,Dokuz Mektupluk Roman ve Polzunkov.Ev Sahibesindeki öykü oldukça merak uyandırıcıydı,sonunu merak ederek ilerliyorsunuz ve ters köşe bir son.Özgürlükle ilgili paragrafı çok beğendim.Güçlü bir kişiliğin zayıf bir kişiliği etkisi altına alışını,Murin,Katerina ve Ordinov üzerinden aktarmış yazar.

3 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Dostoyevski'nin 'Ev Sahibesi' romanı; 'Ev Sahibesi', 'Bay Proharçin', 'Dokuz Mektupluk Roman', 'Polzunkov' öykülerinin bir kitapta buluşmasıdır. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları bu şekil yayınlamayı uygun görmüş. Bana da sürpriz oldu açıkçası. Bir kitapta dört Dostoyevski öyküsü okumuş oldum.

Yazılan dört öykü de kısa ve sizin zamanınızı çok fazla almıyor. Birkaç günde okunabilecek öyküler. Bu öykülerin içerisinde sadece 'Pulzunkov' adlı öyküyü anlamakta zorlandım. Onun dışında anlaşılmayacak bir durum yoktu.

Öykülerin geneli için konuşmam gerekirse; bir 'Beyaz Geceler' veya 'İnsancıklar' kadar olmasa da okunası Dostoyevski öykülerinden. Öyküler kısa olduğu için çok fazla ayrıntı vermek istemiyorum. Dostoyevski öykülerini seviyorsanız sıkılmadan okuyabilirsiniz.

2 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Dostoyevski'nin Ev Sahibesi, Bay Phorçin, Dokuz Mektupluk Roman, Polzunkov adlı dört kısa hikayeden oluşan 159 Sh kitabı.

Yazarın çok daha güzel kitaplarını okumuş biri olarak bu kitabı okurken oldukça sıkıldım...

1 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Dostoyevski'nin diğer eserlerine bakarak biraz yavan kalmış olsa da psikolojik açıdan baş karakterlerin çözümlenmesi bana güzel geldi.

10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Garip. Pek bir şey anlamadım fakat tek solukta okudum. Kafamda onlarca soru oluştu. Bu kitap tıpkı dostoyevski nin öteki kitabına benziyor.

1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski