Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Çiçeklerimi Rüzgara Verdim (Blossom Street Serisi 8) (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Yaşamlarında yeni bir dönemece giren, üç nesilden üç farklı kadının, duygu kokan hikâyeleri... Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir. Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin. Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürünmüş heyecanlarını, kısaca hayatın desenini yüreklere işleyen bir roman. En iyi intikam yaşamaktır...

Yaşamlarında yeni bir dönemece giren, üç nesilden üç farklı kadının, duygu kokan hikâyeleri... Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir. Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin. Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürün... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 464 sayfa

16 Eylül 2013 tarihinde , MARTI YAYINLARI tarafından yayınlandı


Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.4 puan (89 kişi)
174 okumuş, 67 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (51 kişi)
95 okumuş, 50 okumak istiyor, 2 okuyor

8.3 puan (73 kişi)
187 okumuş, 66 okumak istiyor, 0 okuyor

8.4 puan (75 kişi)
162 okumuş, 60 okumak istiyor, 2 okuyor

8.2 puan (34 kişi)
74 okumuş, 47 okumak istiyor, 0 okuyor

7.4 puan (29 kişi)
70 okumuş, 33 okumak istiyor, 1 okuyor

7.3 puan (19 kişi)
43 okumuş, 23 okumak istiyor, 1 okuyor

8.2 puan (12 kişi)
33 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

Kitabın Geçtiği Listeler

51 kitap, 233 oy

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

kisacamelek Nill
2 kişi
bsrgngr NAR angela818 mervevrem intellecta gulshen_naz Nar Sinecemis runkliM MeLB DenizGul bookworm_88 Vâreste tugceb hatice.eris be9 Güli okursever-nejla gamzelaa İLKBAHAR MEVSİM Berrin_Celik Mimoza vikontes alonenes suvecan bi kahve bi kitap seyyah gül VESİLE SEVTAP CÜNTAY FatosCetiner Yıldız Akış ZynpZmnlr Özdenak ekruya nida elifbeyza Duygum isiltuzun nesnell
116 kişi
beri kbrSa özlem zuhal ezgicik kübirik gizem_mi Damlay Irmak Dönmez arzu çelik EMEL caglayano esranur13 esranur altan Kitap Yiyen melankolimelankoli asliceday nehren kusimato Kebelek..Betül.. Beyhan26 Melikesavk aysema gülser karataş yağmurun defteri muazzez111 derya mete gizemm06 Zeynoliin yagmuraltan serapbeyza MerveDuzla orangefreud mert üzgün avril giizemss DreamAnalyser Merve Gül happiness_fairy ElifCallilar
48 kişi
hatice.eris tugbab81
2 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Debbie Macomber'ın tarzı düz bir çizgide ilerliyor.Bu okuduğum 4. kitabı ve diğerlerinden hiçbir farkı yoktu.Kitabın bazı yerlerini sevdim ama bu tamamı için geçerli değil.Özellikle iki insan birbirine aşıksa öpüşmeli veya belli münasebetleri olmalı.İlle detay vermesi gerekli değil ancak yazar bu konuda oldukça soğuk ve karakterler arasındaki aşkı hissedemiyorum.Elimde bir iki tane daha kitabı var onlarıda okuduktan sonra yazarın başka kitaplarını almayı düşünmüyorum.

2 yıl, 9 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Debbie Macomber'ın kitaplarını genelde rahatlamak istediğimde okurum. Ama bu kitabı okurken sinir oldum. Bethanne karakterini daha önce tanımasam, onun çektiği acıları, yaşadığı sorunları görmeseydim eski kocası Grant'e sempati duyabilirdim. Hatta Bethanne'i de anlayabilirdim.

Grant, genç bir kadın için karısı ve çocuklarını en güç şartlarda terk edip gitmişti. Bethanne, altı yol içinde işini kurup, çalışıp, çocukların okuttu, hayatını yeniden kurdu hem de esik kocasının hiç katkısı olmadan. Grant eğer yeni karısı ile mutlu olsa ne Bethanne'i ne de çocuklarını hatırlamayacakmktı. Ama yeni karısının onunla menfat için beraber olduğunu öğrenip, bir de boşanınca Bethanne'e geri dönmeye kalkıştı.

Bethanne ise geçen yıllar hatırına Grant ile beraber olmayı düşünmesine sinir oldum. Derlerki "Aynı nehirde iki kere yıkanılmaz." Çünkü yıkandığın su akıp gitmiştir. Tekrar girdiğinizde nehirde başka su vardır. Zaten geçen 6 yılda hem Bethanne hem Grant değiştiler, dönüştüler. O yüzden hiç bir şey eskisi gibi olamaz. Hem Grant'e tekrar güvenmek büyük bir risk almak demek.

Bethanne karşısına Max gibi sevdiklerine bağlı, ölümlerinden yıllar sonra bile yasların tutacak kadar güvenilir bir adam çıkmışken kendini Grant'e güvenmek istemesi bence kendi kötüm, elin iyisinden daha iyidir, en azından onun ne yapacağını biliyorum gibi saçma bir inançtan geliyor sanırım.

Kitap boyu bırak şu Grant'i demekten yoruldum. Ruth'un ikinci hayatının ne olacağına merakım ve Max karakteri olmasa kitabı bırakacaktım. Eğer sonunda Bethanne, Grant'i seçse kitabı camdan dışarı atardım.

4 yıl, 6 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Benim için muhteşemdi...

3 yıl, 2 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Muhteşem bir kitaptı. Son dakikaya kadar yapacağı tercihi heyecanla bekledim. Hatta son sayfalarda bıraktım. Bekledim. Sonun tadını çıkarabilmek için.
Bethanne karakteriyle serinin önceki kitaplarından birinde tanışmış ve gün gelip de Bethanne'ın hikayesinin beni bu kadar etkileyecek bir kitaba dönüşeceği aklıma bile gelmemişti.
Debbie Macomber harika yazmış yine. Sadece uçakta eldiven örmesi garip geldi. Çünkü tığı nasıl geçirdi kontrol noktasından anlamadım.

4 yıl, 4 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski