Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Benden Önceki Kadın (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Libby'nin muhteşem bir evi, ona deli gibi âşık bir kocası vardır. Mükemmel bir evliliği olduğunu düşünen Libby, zamanla kocası Jack'in sevgisinden kuşkulanmaya başlar. Jack, ilk eşi Eve'in ölümünü bir türlü atlatamamıştır ve aslında hâlâ ona âşıktır.

İlişkileri kaderin bir cilvesiyle sarsıldığında Libby, alelacele evlendiği adam ile kusursuz bir eş gibi görünen Eve hakkında bulabileceği her şeyi öğrenmeye karar verir. Fakat bunu yaparken geçmişin korkunç sırlarıyla da yüzleşir. Öğrendiklerinden ve bunların verebileceği zarardan korkmaya başlayan Libby, kendi sonunun da Jack'in sevdiği ilk kadın gibi olmasından endişe eder. Ama artık geri dönüş yoktur...

"Kocanızın kalbinin hâlâ sizden önceki kadına ait olduğunu öğrenseydiniz ne hissederdiniz?" sorusunu okuruna gerilimli bir kurguyla sunan Dorothy Koomson, sosyal çatışma, aldatılma ve evliliğin doğası üzerine gizemli ve dokunaklı bir öykü anlatıyor...

Libby'nin muhteşem bir evi, ona deli gibi âşık bir kocası vardır. Mükemmel bir evliliği olduğunu düşünen Libby, zamanla kocası Jack'in sevgisinden kuşkulanmaya başlar. Jack, ilk eşi Eve'in ölümünü bir türlü atlatamamıştır ve aslında hâlâ ona âşıktır.

İlişkileri kaderin bir cilvesiyle sarsıldığında Libby, alelacele evlendiği adam ile kusursuz bir eş gibi görünen Eve hakkında bulabileceği her şeyi öğrenmeye karar verir. Fakat bunu yaparken geçmişin korkunç sırlarıyla da yüzleşir.... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 545 sayfa

2013 tarihinde , Doğan Kitap tarafından yayınlandı


ISBN
978-605-09-1593-8
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.0 puan (5 kişi)
11 okumuş, 3 okumak istiyor, 0 okuyor

4 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (16 kişi)
33 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (2 kişi)
3 okumuş, 3 okumak istiyor, 1 okuyor

9.0 puan (4 kişi)
9 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (5 kişi)
6 okumuş, 6 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (4 kişi)
5 okumuş, 2 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (4 kişi)
6 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

8.0 puan (1 kişi)
1 okumuş, 4 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
aygn_yldz ggülçin y_erosal ozgun89 hulyami ekruya ehlimana srnzmn kkontess leylakce durusu
11 kişi
yamak s.burcu yılmaz ilkalp eylulberna ranayıldız xtina
6 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Kitabı bir yayınevinin yarışmasından kazanmıştım ve geldiği gibi okumaya başladım.Şuan bitirdim.
Kitap içerik olarak sürükleyici. Farklı karakterlerin ağzından yazılan bölümler akıcı.
Kitaba puanım 10 üzerinden 7.

4 yıl, 10 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

Muhteşem bir kurgusu olan bir kitap okudum..İlk defa okuduğum bir yazar..Romantik Gerilimin muhteşem bir örneği bence...Dorothy Koomson daha önce ülkemizde Artemis yayınlarının çıkarmış olduğu En Yakın Arkadaşımın Kızı romanı ile tanınmış ama ben okumadım o romanı. Bundan böyle takip edeceğim bir yazar olacak..

Güzellik uzmanı bir sıradan kadın olan Libby Liberty ile muhteşem zengin ve karizmatik Jack Britcham'ın sıra dışı hikayesi.Yazar hikayeyi karakterlerin anlatımlarından kurgulamış.Bu tip birincil anlatımları sevmem aslında ama hikaye o kadar akıcı ve kusursuz şekilde kurgulanmış ki okurken mest oldum diyebilirim.


Karakterler olağan üstü canlandırılmış.Hikayenin dozajını ise yazar kademe kademe artırıp sonlarına doğru yerinizde duramıyorsunuz okurken...Özgün ve değişik bir kurguda kitap okumak istiyorsanız tam size göre bir kitap..

Benden önceki kadın adından anlaşılacağı gibi Libby'nin evlendiği adamın ilk karısının da yer aldığı bir hikaye.. Eve Britcham Jack'in ilk karısı ilk aşkı ilk birlikte olduğu kadın..Evet yanlış anlamadınız ilk birlikte olduğu kadın..Karısı evde bir kazada vefat edince yıllarca kendine gelememiş bir adam..

Libby Lİberty ile bir araba galerisinde karşılaşıyorlar ama hoş bir şekilde değil...Libby onu uzun zamandan sonra ilk uğraştıran yüz vermeyen bir kadın..Onu zorluyor..Fakat karşısındaki adamın çok değişik bir karakterde olduğunu anlıyor ondan uzak durmaya çalışsa da Jack'in merakı ve ısrarlı tutumu yüzünden birlikte olmaya başlıyorlar ama her şey sıra dışı şekilde başlıyor ve öyle devam ediyor..Ve evleniyorlar..


Evlendikten sonra Libby'nin farkettiği şey ilk karısına adeta taptığı ve onu unutamadığı öyle ki evinde hale Eve'in eşyaları ve giyecekleri bir mabet gibi Jack tarafından saklanıyor...Zaman geçtikçe Jack'i ve ailesini yakından tanıdıkça Libby kocasının sevgiye ne kadar muhtaç olduğunu ama bazı şeyleri özellikle ilk karısı Eve'i aralarına soktuğunu kabullense de bu canını oldukça acıtıyor..Onu anlamaya çalışıyor..

Bu zorluklardan sonra birde kocası Jack ile geçirdiği trafik kazası zaten zor olan ilişkilerini daha da zorluyor..Geçirdiği trafik kazasında kocasının suçlandığını öğrenmek onu oldukça üzüyor..Aynı şekilde Eve'in ölümünden de sorumlu tutulması ile şaşkına uğruyor..Fakat kazadan sonra Libby çok zor durumda adeta ruhsal travma geçiriyor ve depresyona giriyor..


Yazar bunu o kadar yalın bir dille anlatmış ki o depresyonu çektiği acıları birebir hissediyorsunuz..Ve Libby sonunda evde bir gün Eve'in köşe bucak sakladığı günlüğü buluyor..Bu günlüğü ev inden annesinen ayrılmak zorunda kaldığından beri tutmaktadır..Hayatının bir çok sırları bu günlükte mevcuttur..Libby kocasının bu günlükten haberi olup olmadığını bilmemektedir..Fakat bulmak zorunda olduğu cevaplar Eve'i merak etmesi sonucunda suçluluk ile okumaya başlıyor..

Günlüğü okurken de yaşadıkları olaylar ile hikaye daha da heyecanlanıyor elinizden bırakamıyorsunuz...
İşte tam da okumak istediğim kuvvetli kurgu ve yaratıcılıkta bir roman..Romantik Gerilimi sevenler bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız...Şiddet ile tavsiye ederim...
http://hulyami.blogspot.com/2013/11/benden-onceki-kadn-dorothy-koomson.html

4 yıl, 7 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Ilk baslarda karisik geldi. Zamani yakalamk zor oldu ama sonra takip etmek kolay oldu. Libby e haytan kaldim. O kadar zor zamanlarda bile kendinden vazgecmedi. Dagilmasi. Diger kitaplarini da okumak istedigim bir yazar

3 yıl, 6 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

İlgi çekici merak uyandırıcı bir o kadar da şaşırtıcı bir kitap.32 lira etiketi çok bulup almamıştım.D&R 'da indirime girince 10 liraya düşünce kaçırmamak gerektiğini düşünerek aldım.Aşk ve macera sevenlerin çok beğeneceği bir roman.Yazarın anlatımını konuyu işleyişini,değer yargılarını romana yerleştirmesini doğru ve yerinde buldum.Sıkılacağınız, anlamadan okuyacağınız tek bir satır yok.Eve ve Libby .Eve önceki kadın .Başına gelenler sizi meraklandırırken şaşırtıyor.Jack ve Libby ilişkisinde dönüm noktası olan kazanın ardından sorgulamalar ve yeniden sancılı toparlanma süreci gayet gerçekçi duygular işlenerek verilmiş.Dorothy KOOMSON Takip edeceğim bir yazar olacak.

4 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Kitabın başlangıç noktası çok güzel.İlginç bir konu, merak uyandırıcı sürükleyici ama sonrası sonuç bu mu yani dedirtiyor beni tatmin etmedi

4 yıl, 1 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski