Aşk Gidiyorum Demez (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Hem edebiyatta hem de diğer alanlarda, özellikle son yıllarda en çok didiklenen konuların başında geliyor aşk. Böyle olunca da aşkla birlikte, onun olmazsa olmaz diğer bileşenleri, tutku, cinsellik, evlilik, aşkın aşınmış hali olarak sevgi, aldatma, aldatmaya bağlı terk etme veya ekonomik ya da çocuk gibi sosyal ve ailevî gerekçelerle uzlaşma, kadere boyun eğme de tartışma gündemlerinin ilk sıralarına oturdu. Duygu Asena da son romanı Aşk Gidiyorum Demezde kendi söyleyeceklerini okurla paylaşıyor. Aşk Gidiyorum Demez, hayatın ve edebiyatın bu en eski konusunda kesin yargılara varmaktan özellikle kaçınıyor. Roman kahramanlarının sahiciliği, kitabı son zamanlarda okuduğumuz benzerlerinden ayıran en önemli özelliği oluşturuyor. Aşk Gidiyorum Demez, biri evli ve çocuklu diğeri dışa karşı nişanlı gibi görünmeyi tercih eden iki çiftin öyküsünü konu ediniyor. Romanın kahramanları, gündelik hayatta her an karşımıza çıkabilecek türden: bankacı Selin ve eşi, bir gazetenin spor servisi müdürü Bora. Diğeri bir televizyon kanalında önce program sunucusuyken sonra hafta sonu haberlerinin sunuculuğuna terfi eden Demet ve sevgilisi, bilgisayar uzmanı Sinan. Kentli, günümüz toplumunun seçkinleri arasında sayılabilecek bir yaşam süren bu genç çiftlerin öyküsünü romanda tek bir kişi anlatır: Güler.Romanın anlatıcısı durumundaki Güler, kırkını geçmiş, aşkla bağlanıp evlendiği kocası geçirdiği kaza sonucu yatalak kalmış, öğretim görevlisi olarak çalışan bir kadındır. Acıklı kaderine rağmen kocasını terk etmese de dayanma gücünün sınırına gelmiş olan Güler, bir yandan kendi iç çatışmalarını anlamlandırmaya ve bir çözüme kavuşturmaya uğraşırken, diğer yandan da, tesadüfen tanıştığı bu iki kadının erkeklerle olan ilişkilerinde dinleyici/hakem rolü üstlenir.Duygu Asena, Aşk Gidiyorum Demezde, kadın ve erkek dünyasının ipuçlarını, kadınları erkeklerden ayıran karakteristik özellikleri açığa çıkartsa da, herkese reçete olarak gösterilecek doğrular sergilemekten kaçınır. Romanın, doğrudan olmasa da dolaylı, altını kalın çizgilerle çizerek vurguladığı tek gerçek aşktır. Duygu Asena, okurlarını her ne pahasına olursa olsun aşkın peşini bırakmamaya çağırıyor.19 nisan 1946da İstanbulda doğan Duygu Asena, bir gazetede yazmaya başladığı ilk yıllarda Şirin imzasını da kullandı. Atatürkün yaveri CHP milletvekillerinden Ali Şevket Öndersevin torunu olan Duygu Asena, yazıları ve kitaplarıyla feminizmin yığınsal bir karakter kazanmasında etkili oldu.

Hem edebiyatta hem de diğer alanlarda, özellikle son yıllarda en çok didiklenen konuların başında geliyor aşk. Böyle olunca da aşkla birlikte, onun olmazsa olmaz diğer bileşenleri, tutku, cinsellik, evlilik, aşkın aşınmış hali olarak sevgi, aldatma, aldatmaya bağlı terk etme veya ekonomik ya da çocuk gibi sosyal ve ailevî gerekçelerle uzlaşma, kadere boyun eğme de tartışma gündemlerinin ilk sıralarına oturdu. Duygu Asena da son romanı Aşk Gidiyorum Demezde kendi söyleyeceklerini okurla paylaşıyo... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

206 sayfa


ISBN
975-293-083-2

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

7.4 puan (36 kişi)
119 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

7.1 puan (35 kişi)
101 okumuş, 10 okumak istiyor, 0 okuyor

7.6 puan (31 kişi)
121 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

7.7 puan (13 kişi)
59 okumuş, 6 okumak istiyor, 2 okuyor

7.8 puan (106 kişi)
365 okumuş, 54 okumak istiyor, 1 okuyor

8.5 puan (16 kişi)
56 okumuş, 12 okumak istiyor, 0 okuyor

5.9 puan (44 kişi)
136 okumuş, 14 okumak istiyor, 1 okuyor

7.9 puan (28 kişi)
91 okumuş, 10 okumak istiyor, 1 okuyor

7.4 puan (33 kişi)
110 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

4.4 puan (36 kişi)
86 okumuş, 12 okumak istiyor, 1 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
serenita Merve Akdoğan iremkesen Mine Ercan zırdeli rüzgar Sezqi ipekhan Ying Yang Tuuba Akira lamazihayal HilalErdogan MuhteremErdogan kacakcapulsuz tilda kucukarabalik Meltem Gaye1212 cienañosdesoledad Jace Wayland lilith11 prettyinpink hg quents thecurseoffeanor *Elif* yawrukuss Belinda birazsoylebirazboyle eldem Ceydaa verity Sevinç K.D. Atlasdevrim doldurma kaset Bulut makiko82 sanemsevgili sevda s.
111 kişi
iroshjum mizahihareketler beyzaaa itskindoflongstory Havva Zoroğlu yasemiiin burcuva persephone. isiltuzun hakansert
10 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
2 puan

Aşkı sadece şaraptan, sevişmekten, spagettiden, minnak minnak mum ışıklarından ibaret sanan aptal kadın bakış açısıyla yazılmış gereksiz bir kitap. Okuduktan sonra camdan fırlatmak istedim.

5 yıl önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski