Ares- Mahşerin Dört Atlısı #1 (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Mahşerin Dört Atlısı, kutsal kitaplarda adları geçen, kıyamet gününde ortaya çıkacaklarına inanılan dört atlı: Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık).

Her atlının kendisine ait bir mührü var ve her mühür iki kehanet getiriyor. Mahşer gününün gelip dünyanın yok olmasına engel olabilmek için mühürlerini korumak zorundalar. Ama bu, hiç de kolay bir görev değil!

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor. Onun şeytani güçlere yenilmiş olması demek dünyanın yok olması demek. Mahşerin Dört Atlısından biri olarak, herhangi bir insandan yüz kat daha güçlü, daha çevik ve daha zeki.

Aresin mührü artık Cara Thornhartun ellerinde. İnsanlar, normalde mührü taşıyacak kadar güçlü değiller ama Cara cehennem köpeğine bağlı kaldığı sürece, hayatta kalabilir. Ares ise bağın kopmadığından emin olmak zorunda, çünkü eğer bağ kopar da, mühür kırılırsa, bu sefer ''Savaş'' dünyaya yayılacak ve dünya asla eskisi gibi olmayacak.

Mahşerin Dört Atlısı, kutsal kitaplarda adları geçen, kıyamet gününde ortaya çıkacaklarına inanılan dört atlı: Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık).

Her atlının kendisine ait bir mührü var ve her mühür iki kehanet getiriyor. Mahşer gününün gelip dünyanın yok olmasına engel olabilmek için mühürlerini korumak zorundalar. Ama bu, hiç de kolay bir görev değil!

Onun adı Ares ve omuzlarında tüm insanlığın kaderini taşıyor. Onun şeytani güçler... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Karton Cilt , 364 sayfa

Şubat 2011 tarihinde , Arunas Yayıncılık tarafından yayınlandı


Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

6.9 puan (45 kişi)
87 okumuş, 24 okumak istiyor, 1 okuyor

7.2 puan (23 kişi)
47 okumuş, 9 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (53 kişi)
91 okumuş, 18 okumak istiyor, 1 okuyor

7.7 puan (31 kişi)
60 okumuş, 20 okumak istiyor, 0 okuyor

8.8 puan (57 kişi)
87 okumuş, 33 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (25 kişi)
47 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

8.6 puan (50 kişi)
75 okumuş, 32 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (41 kişi)
61 okumuş, 26 okumak istiyor, 1 okuyor

8.1 puan (43 kişi)
60 okumuş, 22 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (22 kişi)
40 okumuş, 18 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Pluie mucdem carmina İlkind que Aviendha Zekiye GLY runaway nobleblood cuburcu Only hayriye Carpe_Diem ESİLA Betty Kayla_Oz dudu merve0zcan Canan merve y. Neva erlikan esmameric Seher hafize nuran34 fatihoguzhan Olurbu BEYZA dilek62 gomşumuzoluyoda okurkolik gaiptekises şahende Madam Too suvecan Kilestuace
66 kişi
Hayata devam Gisem özde hulyami İremİvgin. keskinek sLn Darkshadow zeeyneep smrknd The Ugly Hanife Albayrak Damy KuroiNamida bluetear lilith3 uglyclementine yok sydney adeviye NuR_bojuk Baroness tarih84 Melissa Cassandra Jackson denizim glnlcr Joseph kahvenintanrisi eslaa16 persephone. Zahir mehmet
31 kişi
kitapayraci gomşumuzoluyoda
2 kişi

Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Ayyy! Başlarda ne kadarda karışıktı kitap.Kim kimdri, kimin nesidir, olay nedir, nereye yetişiyoruz felan oldum.Kafam karıştı bi anda...Neyse sonuç olarak okundu ve bitti =)
Olay şu ki; mahşerin dört atlısını konu almakta seri.(Ares (Savaş), Reseph ( Salgın), Thanatos (Ölüm) ve grubun tek bayan üyesi, Limos ( Kıtlık).)
Kitapta olaylar Reseph'in agimortusunun(mührünün kırılmasına neden olan şey,olay)kırılmasıyla başlıyor.Ama artık o Reseph değildir, mührü kırılınca Salgın(Pestilence) adını almıştır.Bildiğiniz kötü çocuk yani :D Eh madem kendisi kötü olmuştur o zaman kardeşlerininde kötü olması için sıra onların mühürlerindedir değil mi?Ve Salgın onların mühürlerini kırmak için her şeyi yapacaktır.Her şeyi.
Ares ikinci atlıdır, ve eğer mührü kırılırsa War(Savaş) olacaktır.Bunun olmaması içinde onun agimortusunu taşıyan, cennetten kovulan meleği koruması yeterlidir.Tabi onu bulabilirse..zira kayıplardadır.
Cara ise hayvanları iyileştirme yeteneğine sahip bir insandır.Son iki yıldır psikolojisi biraz bozuk olsada iyi, hoş bi kızdır :D Bilmeden Cehennem köpeklerinden birisini (Hal) iyileştirmiş ve ondan sulu sulu bi öpücük almıştır, herşeyden habersiz.Derken işler iyice karışmış ve birden Ares’in mührü artık Cara'nın sorumluluğunda,zira Salgın cennetten kovulan melekleri tek tek öldürmekte. İnsanlar, normalde mührü taşıyacak kadar güçlü değiller ama Cara cehennem köpeğine bağlı kaldığı sürece, hayatta kalabilir.
Çiftimiz hem birbirlerine olan çekimle baş etmeye çalışıp, hemde Salgın'dan korunup bir cennetten kovulan melek aramaktadır.İkisininde geçmişlerinde üzüntü verici olaylar vardır.Bu yüzden birbirlerini sevdiklerini anlamaları uzun sürdü ama güzel bitti.

Kitapta sürüsüne olay ve karakter vardı..Kime değinsem ne desem bilemedim ama hikaye ve karakterler iyiydi..ben sevdim..Sonunda Limos'a dair bi bölüm vermişler ve böylece beni merakta bırakmışlar..Tüff! yani.Ama olsun kızımız bunu atlatır..Ve Salgın'ın Reseph olması için çözüm bulurlar...

Ahh bu arada azıcıcıkta olsa gördüğümüz Hades burdada çok tatlıydı;)

6 yıl, 4 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

seriyi çok beğendim... mahşerin dört atlısını okumak çok güzeldi.. fantastik severler kaçırmayın!!

6 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

aman daaa amaaaann... nasılda güzel nasıl daaa farklıydı... severek okudum... ilk başlarda biraz karışık başladı... amaanınnn hiç bir şey anlayamayacağım galiba dedim... ama sonra yazar her şeyi yerli yerine oturttu... karakterleri sevdim... kalabalık bir karakter topluluğu vardı kitapta... her karakter önemli ve baş roldeydi... mahşerin dört atlısının anlatıldığı konu harikaydı... mahşerin ilk atlısı SALGIN ın mührünün kırılması ile başlıyor hikayemiz... bundan sonra mühürü kırılacak atlı SAVAŞ yani Ares... Ares in mührü ise bir kişi olarak belirlenmiş... Ares in mührünü taşıyan kovulmuş melek ölürken mührü kadın karakterimiz Cara ya aktarıyor... veee bundan sonra Cara nın başı beledan kurtulmuyor... ama bu arada bu belaların yayında yakışıklı ve güçlü Ares i veee aşkı buluyor.... cehennem köpeği Hal ( tüm cehennem köpeklerine bayıldımmm )... kovulmuş melekler... şeytanlar ..vampirler... yarı melek yarı insan yadaa yarı şeytan yarı insan karakterler... mahşerin diğer atlıları ÖLÜM ve KITLIK laa çok heyecanlı ve eğlenceli bir hale geldi hikaye... hareketin hiç eksik olmadığı harika bir yetişkin serisi... devamını sabırsızlıkla bekliyorum... okuyun benceeee ;)

5 yıl, 10 ay önce
2 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
1 puan

Mitolojiye olan sevgimi kaybetmemek için okumayı bıraktığım bir kitap. Çok sığ ve insanı bunaltan bir anlatımı vardı. Hayatımda 12 TL ve yarım saatlik bir kayıba neden oldu.

3 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
Profil Resmi
7 puan

Bu kitapta ne ararsan var; vampirler, şeytanlar, melekler, cehennem köpekleri, Hades, Ceberus, şekil değiştiriciler ... Tam bir paranormal cenneti.

Kitabı okumak gerçekten çok zevkliydi. Özellikle karakter çeşitliliği ve aynı zamanda 4 kişinin etrafında dönüyor olması çok hoşuma gitti. Şimdiden kimlerin kimlerle olacağını biliyorum. Çok heyecanlı.

Kitaptaki favori karakterim Limos oldu. Ares ve Cara arasında ki ilişkinin yer yer mantıksız bir yön aldığını düşünsem de onların hikayesi okumak çok hoştu özellikle kan ve dövüşün kitabın geneline hakim olması, bir kaç sahenede bir ölüm, parçalanma ve gerçek tehditlerin ortada savrulması işte budur! dedirtti bana. Kıyametin her adımda daha da yakınlaşmasını unutmamak gerek!

Ares'in, savaş tanrısının adını karakterimizden aldığını biliyor muydunuz?

Peki ya aşk? Bu kitapta Ares ve Cara birbirlerini buluyorlar. Ölümü yeniyorlar. İlk başta tahammül etme ve karşılıklı çekimle başlayan kıvılcım müthiş bir aşka dönüşüyor.


Kitapta bana tanıdık gelen biri iki unsur vardı. Özellikle Cara'nın hayvanlarla bu kadar iyi iletişim kurması Bahar Tanrıçasını hatırlattı bana, okumuş olanlar atlar ve diğer hayvanlarla iyi anlaştığını göreceklerdir. Özellikle Hades'in ve Ceberus'unda görünmesi kitaptan birazcık "Ne oluyor?" diye kopmama neden oldu.


Kitabın sonu çok şaşırtıcı oldu benim için. Bir an ne okuduğumu anlayamadım ve tekrar okudum. İşte böyle kitaplara bayılıyorum. Ben ölümü bekler hiç beklenmedik karakterler belirdi ve olayı mutlu sona bağladı. Tabii bu karakterlerin daha önce bahsedilmemiş olması aklımda biraz kuşku bıraktı.

Hiç durmayan bir aksiyon kitabı bırakamama neden oldu. Tanımadık bir çok tür ile karşılaştım bu kitapta. Bu yüzden başlangıç biraz sıkıcı geldi ama sonrasında çabucacık kendimi kaptırdım.

Güçlü, paranormal, koruyucu erkek tiplerinden hoşlanıyorsanız okumanız gereken bir kitap.

6 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Onlar mahşerin 4 atlısı... Ares - Savaş , Thanatos - Ölüm, Reseph - Salgın ve grubun tek bayan üyesi Limos - Kıtlık...

Her atlının bir mührü var ve bu mühür kırıldığında atlılar karanlık tarafa geçiyorlar... Kitap ilk atlı olan Reseph'in mührünün kırılmasıyla başlıyor. Salgın haline gelen Reseph diğer atlıların da mühürlerini kırmak için bir nevi savaş başlatıyor.

Savaşın mührünü ise sadece kovulmuş melekler taşıyacak kadar güçlüdür, ancak Reseph kovulmuş melekleri öldürmeye başlayınca mühür bir şifacı ve insan olan Cara'ya geçer. Cara tükürükleri atlıları felç eden cehennem köpeklerinden biri olan Hal'ı iyileştirerek ona bağlanır ve olaylar bu şekilde gelişir.

İnsan olarak Cara mühürü sadece 3 gün taşıyabilmektedir ve tüm şeytanların ve Salgın taraftarlarının hedefidir. Bir de Ares'le aralarında gelişen duygular vardır.

Serilerin ilk kitaplarında genellikle olduğu gibi ilk 50 sayfa yazarın açıklayıcı olmak için ayrıntı vermesiyle biraz sıkıcı gelse de olaylara girişle kitap heyecanlı bir hal aldı.

Cara'nın bir türlü 'agimortus' diyemeyip bunu yerine 'agimrbid', 'agimorthingy' şeklinde kelimeler kullanması gibi kendini komik duruma düşüren saf halleri eğlenceliydi.

Bir de Ares'in şu düşüncesine gülmüştüm: " Hal mı? Nasıl biri bir cehennem köpeğine isim koyar ki, hem de Hal?"

Cerberus'un geldiği sahne de oldukça etkileyiciydi. Başlardaki ayrıntılar konudan soğutuyor gibi dursa da kitap çok etkileyici ve değişikti.

Ayrıca da çok heyecanlı bir yerde sona erdi. Limos'un hikayesini çok daha merak ettiğimi belirtmeliyim. Özellikle Satan'ın gelini olan Limos'un Satan'la ilişkisini...

5 yıl, 11 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
10 puan

Mitoloji hayranı olarak okuduğum harika bir romandı. Karakterleri ve
Aksiyon, Şiddet, Aşk dolu sahneleri ile benim için mükemmeldi :)

5 yıl, 3 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
6 puan

sadece bu kitabı okuyup bıraksam belki 7 verirdim,serinin tümünü okuyunca bayıyor azıcık.Serinin en iyi kitabı denebilir ama orta karar bir seri bence

4 yıl önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
3 puan

Kitapta o kadar isim, o kadar yaratık var ki dersiniz şimdi ortaya harika bir şey çıkacak. Ama ortaya çıkan her durumda ve ortamda sevişebilen yaratıklar, insanlar vs. tamamen hayal kırıklığı. 3 puanı ise bunu seri halde yapabilmesine veriyorum.

3 yıl, 6 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski