Etiketler (düzenle)

Henüz etiket eklenmemiş.

Kullanıcı Araçları

Adı Aşk Olmalı (düzenle)

(düzenle)


Kitap Açıklaması (düzenle)

Joe Shanahan, dedektiflik günlerine geri dönebilmek için teşkilatın gözüne girmelidir. O günlerde gerçekleşen büyük bir soygun, ona istediği fırsatı verir. Suçluyu yakalayarak eski günlerine geri dönmeye kararlı olan Joe, baş şüpheli olarak görülen Gabrielle Breedloveı takip etmeye başlar. Sonrasında işler karışır. Çünkü Gabrielle takip edildiğini anlamıştır. Joe ise herkesin konuşmaya başladığı bu hırsızlık olayındaki suçluyu bulmaya kararlıdır. Üstelik planı da hazırdır.

Joenun hesaba katmadığı bir tek şey vardır: aşk.

'Heyecanlı, sıcak ve romantik.'
Susan Andersen

Joe Shanahan, dedektiflik günlerine geri dönebilmek için teşkilatın gözüne girmelidir. O günlerde gerçekleşen büyük bir soygun, ona istediği fırsatı verir. Suçluyu yakalayarak eski günlerine geri dönmeye kararlı olan Joe, baş şüpheli olarak görülen Gabrielle Breedloveı takip etmeye başlar. Sonrasında işler karışır. Çünkü Gabrielle takip edildiğini anlamıştır. Joe ise herkesin konuşmaya başladığı bu hırsızlık olayındaki suçluyu bulmaya kararlıdır. Üstelik planı da hazırdır.

Joenun hesaba katma... tümünü göster

Baskı Bilgileri (düzenle)

Ciltsiz , 288 sayfa

Ekim 2013 tarihinde , Nemesis Kitap tarafından yayınlandı


ISBN
9786055092344
Dil
Türkiye Türkçesi

Kitabın Ana Karakterleri(düzenle)

Kitaba karakter eklenmemiş ...

İlgili Kitaplar

8.0 puan (50 kişi)
92 okumuş, 32 okumak istiyor, 0 okuyor

7.9 puan (65 kişi)
99 okumuş, 36 okumak istiyor, 0 okuyor

8.5 puan (44 kişi)
82 okumuş, 29 okumak istiyor, 0 okuyor

7.8 puan (35 kişi)
63 okumuş, 26 okumak istiyor, 0 okuyor

8.1 puan (32 kişi)
52 okumuş, 28 okumak istiyor, 0 okuyor

7.3 puan (50 kişi)
78 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

7.5 puan (38 kişi)
52 okumuş, 7 okumak istiyor, 0 okuyor

9.1 puan (51 kişi)
72 okumuş, 21 okumak istiyor, 0 okuyor

7.0 puan (28 kişi)
40 okumuş, 13 okumak istiyor, 0 okuyor

Şu An Okuyanlar

Okumuşlar

Okumak İsteyenler

Takas Verenler

Burda insan yok
Citos Merve Akdoğan Burçin sedatly Yuukizerocross hazal46 ebrusner Ülkü Ciner Zeynepim leila kuzumberen freesia LuLu sevda s. Carpe_Diem serpil ESİLA Kayla_Oz Only en iyisi bu mu? emin misin? hafize cuburcu glnlcr tarih84 dilekakpınarkorkmaz MERAL DenizKızı şahende sufi yamak hulyami Sez BurcuS dide KitapSeverler Nusya08 keskinek GLY LadyMaria
72 kişi
Briseis ranayıldız Irmak Dönmez G_and_P KitapHazinesi clemalice seccill nebile Elçin T. kitaplarla beslenmek FaMe KÖSE mervemüge ozlem sertabipoglu nrchn hulyami beyzaaa aysema LastRose avril persephone. SiHiRLi_PeRi Hiera peresstt obriner xtina eylulberna deadline YAĞMUR NUR Süreyya gamzeisl
30 kişi
Burda insan yok

Değerlendirmeler

değerlendirme
3 kişiden, 3 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Komik, eğlenceli ,romantik bir kitap. Çerezlik denilebilir ancak yüzünüzde gülümseme oluşturacağı garanti.

2 yıl, 6 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Adı Aşk Olmalı / Rachel Gibson

Bu yazar için kötü söz söyletmem ! mutlaka arada nazar boncukları oluyordur ama olsun,adı üstünde nazar boncuğu onlar…


Ve ben özlediğim yazarımla ADI AŞK OLMALI ile hasret gidermiş bulunmaktayım.
Sımsıcacık eğlenceli ve bir o kadar da sürükleyici okunası bir kitaptı. Tam tamına bir günde bitti,gerisini siz düşünün artık J
Yazarın genelde seri kitapları mevcut ve bende kendisini Chinooks Hokey serisi ile tanımıştım ve ardından da devamı geldi. Şuan kitaplığımda en fazla kitabı bulunan yazar unvanını da ayrıca taşıyor,belirtmeden geçemeyeceğim.
Bence günümüz kitaplarına hakkını vererek yazan yazarlardan bir tanesi…
Eğlenmek mi istiyorsun? Ve içinde biraz polisiye az biraz da macera mı olsun? Kap bir tane Rachel Gibson tüm isteklerin yerine gelsin… SİHİR GİBİ ^^

Joe Shanahan birkaç yıl önce izini sürdüğü uyuştırucu çetesi ile girdiği çatışmada bacağından yaralanır ve polislik mesleğine bir müddet ara verir. Geri döndüğünde birimi değişmiş ve kendini kaçakçılarla ilgili birimde bulur.
Şimdi zaman işinde iyi olduğunu ispatlama zamanıdır. Yeni görevi, ünlü birinin evinden çalınan tablonun hırsızını bulmaktır.
Şüpheliler ise kasabanın tek galerisinin sahibi Gabrielle ve Kevin dan başkası değildir... Bir haftadır takip ettiği Gabrielle Breedlove ilk şüphelisi olsa da takibe devam etmesi gerekmektedir.
Ta ki Gabrielle onu fark edip ruhsatsız silahını Joe’ye doğrultana kadar.
Gabrielle kendisini bir anda Joe’nin gizli muhbiri olarak bulduğunda ve bir de yalancıktan sevgilisi olduğunda ne yapacağını bilemez. Ortağı Kevin’e kurduğu bu tuzaktan rahatsızlık duysa da suçlunun o olamdığını mutlaka ispatlayacaktır…

Hesaba katmadığı yalancıktan sevgili olduğu Joe’e karşı olan duygularıdır ve bu duyguların karşılıksız olmamasının gerçeğidir.
Olaylar bu şekilde başlar….
Ben en en en yüzeysel şekliyle anlattım diye bilirim,sayfaların içinde daha neler neler var J mesela, Joe’nin tam bir maço olduğu,sanattan anlamadığı ve Gabrielle’nin tüm o meditasyon,yogo ve ruhsal olarak rahatlatan her türlü aktiviteye olan düşmanlığı :D
İşte bu kısımları okumak eğlenceyi kahkaha ile birleştiriyor ve keyifli anlar yaşatıyor...
Yazarı tavsiye ederim, bu kitabını ise şiddetle tavsiye ederim. Ama benim gibi bir günde bitirmeyin,sonra çok üzülürsünüz J

TAVSİYEMDİR…

4 yıl, 5 ay önce
2 kişiden, 2 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

güzel bir kitaptı ben daha önce bitirdim siteye girmek için fırsat olmadı kısa zamanda okuyup bitirdimseverek elimden düşürmeden bitirdim

2 yıl, 10 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
9 puan

http://kitaptutkum.blogspot.com/2013/11/ad-ask-olmal-rachel-gibson.html

Joe, yaptığı bir hata sonucu görev değişikliğine uğramış, rütbesinden daha aşağıda bir departmana atanan bir dedektiftir. Çalınan çok değerli bir tablonun hırsızlarını yakalamak Joe’yu eski konumuna getirecek altın bir bilettir.


Şüphelilerden bir tanesi de güzeller güzelli Gabrielle’dir ve kızımız aynı zamanda da Joe’nun muhbiridir! Aşk ise polisimiz ve muhbirimizin hiç hesaba katmadığı ve asıl tehlikeli olan tek şeydir!

4 yıl, 5 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

Büyüük bir Gibson hayranı olarak bu kitabı onun yazdığına inanmakta cidden zorluk çekiyorum. Bence olmamış :(

4 yıl, 3 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Kitabın Adı : Adı Aşk Olmalı
Yazar : Rachel Gibson
Orjinal Adı : İt Must Be Love
Goodreads Puanı:5/3,80
Puanım :5/4


Romantik Komedi tarzının güzel bir örneği idi.. Çok severek okudum. Belki çok kuvvetli bir kurgusu yoktu ama kesinlikle bana çok güzel vakit geçirtti.
Tabii ki benim sevdiğim kadar sevmeyen de olabilir. Ama kesinlikle bazen gülerek,bazen üzülerek,bazen de o romantik ortamı hissederek okudum. Polisiye teması çok kuvvetli değildi. Romanın erkek karakteri polis idi ama öyle işlenen bir cinayeti izleyen bir dedektif de değildi..
Tam da şezlongunuz da okuyabileceğiniz eğlendirici bir romandı...Sanırım bu tür kitaba çok ihtiyacım vardı o yüzden çok sevdim.

Joe Sahanahan yaralanmasından sonra başka bir birime sürülmüştü.O eski günlerine dönebilmek verilen görev onun için büyük bir fırsattı..Büyük bir tarihi kaçakçılığı araştırıyordu.Bunda da baş şüpheli Gabrielle Breedlove idi..Onu yaklaşık bir haftadır takip ediyordu ama sanırım eski formunu kaybetmiş olmalı idi..Çünkü Gabrielle onu çok kötü kıstırarak yere indirmişti..
Mecburen Joe kimliğini de açıklamak zorunda kalır ve Gabrelle'yi sorgulamak için merkeze götürür..Ve anlar ki karşısında ki bu güzeller güzeli genç kadının hiç bir şeyden haberi yok...O zaman da dikkatini Gabrielle'nin ortağına çevirir ve genç kadına muhbirlik yapmasını teklif eder hatta bunun için onu zorlar..
Yapacağı basittir Joe görünüşte Gabrielle'nin sevgilisi olacaktır.Bu pratik bir çözümdü ama zaman geçtikçe görünüşte olan yakınlık ile aralarındaki çekim gittikçe artmaya başlayacaktır..
erkek kahramanın bazen tam bir pislik olduğunu düşündüm.Gabrelle dıştan ne kadar fettan olursa olsun içi tertemiz sevdiğine çok bağlı içten bir karakterdi..

Romantik-Gerilim,Komedi tarzındaki kitapları okumayı seviyorsanız bu kitabı bence çok seveceksiniz.
hülya

http://hulyami.blogspot.com/2013/12/ad-ask-olmal-rachel-gibson.html

4 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Karizmatik bir adam, çılgın bir kadın... zıt karakterlerin bir araya geldiği tatlı bir aşk hikayesiydi.

4 yıl, 4 ay önce
1 kişiden, 1 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
7 puan

Gabrielle’nın sakin bir hayatı vardı,sevdiği bir işi,kendi yaptığı özel yağları, az çatlak annesi ve meditasyonlarıyla mutlu mesut yaşarken, birden bire hayatı, hırsız olma ihtimali olan bir ortak, baş belası ve seksi bir dedektif ile tepetaklak oluverir ve aşk kapıyı çalar : )

3 yıl, 8 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
5 puan

http://kitapseverler.blogspot.com/2014/01/ad-ask-olmal-rachel-gibson.html

4 yıl, 1 ay önce
0 kişiden, 0 kişi bu değerlendirmeyi beğenmiş
8 puan

Joe bir görevden sonra hem yaralanmış hem de birimi değişmiştir şimdi ise başarmak istediği önemli bir dava var. Eyaletin en zengin adamının paha biçilemez tablosu çalınmıştır bu hırsızlığı gerçekleştirmek herkesin harcı değil şüphelilerin başındada Gabrielle ve ortağı geliyor.
Gabrielle ve ortağının antika dükkanı var polis bu dükkanın paravan olduğundan şüpheleniyor, çalıntı antika parçaları yasa dışı yollardan sattıklarına inanıyorlar. Bu yüzden Joe Gabrielle'i takibe almıştır dikkatli olduğunu düşünsede Gabrielle onu farketmiştir üstelik silah çekip yere devirmiştir. Bu olay sonunda Gabrielle kendisini muhbir olarak bulur üstelik Joe ile de sevgili gibi görünmek zorundadır. Kendisinin suçsuz olduğuna inandırmış, ortağınında suçsuz olduğunu ispatlama derdindedir. Böylece macera başlar ah tabi daha ilk anda etkileşimde başlar.
İkilinin aileleri çok eğlenceliydi Joe'nin papağanıda. Gabrielle'nin karma,mistik güç, meditasyon halleri ilgi çekiciydi annesinin görüşü kızının kaderini gördü resmen. ilgi çekici, eğlenceli hemen biten kitaplardan ama bana biraz yazarın diğer kitaplarından farklı geldi sanırm karakterlerden kaynaklanan bir durum özellikle erkek karakterden.

1 yıl, 8 ay önce
Puan : hepsi | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
Değerlendirme Zamanı: en yeni | en eski