Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar veremiyoruz. Bazen de canımız bir kitap okumak istiyor ama bu kitabın ne olduğuna dair bir fikrimiz olmuyor. İşbu sebeple kurulan bu grupta, okuduğumuz kitaplar hakkında birbirimize yardımcı olabilir, okumak istediğimiz kitaplar hakkında fikir teatisinde* bulunabiliriz diye düşündüm.

* Hep cümle içinde kullanmak istemiştim buraya kısmetmiş.


Tür: Genel | Açılış, 28 Temmuz 2011
<< tüm tartışmalar

Ömür boyu kitap ödülü!

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 4 arası cevap gösteriliyor, toplam 4 cevap.
9 kişiden 9 kişi beğenmiş.

Ödüllerin daha çok yazarlara verilmesine alışığız. Fakat bu durum değişmek üzere, zira Londra'da bulunan G. Heywood Hill adlı kitabevi, bir okuruna hayatı boyunca her ay bir kitap göndermeyi vaat ediyor!Bağımsız bir kitabevi olan G. Heywood Hill 80. kuruluş yıldönümlerini "The Library of a Lifetime" adını verdikleri bir ödülle kutlamaya hazırlanıyor. Fakat bu elbette bir para ödülü değil, bir kitabevinin ruhuna yaraşır biçimde kazanana her ay yeni yayımlanmış bir kitabı postalama sözü veriyor G. Heywood Hill, üstelik dünyanın neresinde olursanız olun!

Ödüle katılmak için yapmanız gerekense çok basit: Size en anlamlı gelen kitabı bildirmek! Fakat seçtiğiniz kitabın İngilizce yazılmış ya da İngilizceye çevrilmiş olmasına ve G. Heywood Hill'in kurulduğu yıl olan 1936'dan sonra yayımlanmış olmasına dikkat edin.Kitabevinin müdürü Karin Scherer, bu ödülün kazananını ömür boyu sürecek, entelektüel bir maceraya sürükleyeceğini söylüyor ve ekliyor: "Dünyanın her yerindeki okurların bu ödülden haberi olmalı. Çünkü bu ödülü her kim kazanırsa bir daha hayatı boyunca kitap alması gerekmez!"Ayrıntılı bilgi için: "The Library of a Lifetime"Kaynak: The Guardian

1 yıl, 7 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Bence de tüm okurların bu ödülden haberi olmalı ki diğer kitap evleri de örnek alsın.

1 yıl, 7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Bu güzel uygulamanın bizim ülkemizdeki kitabevlerinde de yapılması , çok hoş olurdu gerçekten.Bu ödül okuyucuları fazlasıyla onore edecektir.Kitap okumaya özendireceği ve okuma oranlarına da katkısının olacağı muhakkaktır.

1 yıl, 7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Gerçekten çok güzel bir ödülmüş; keşke bu tarz uygulamalar bizim ülkemizde de olsa; hatta arttırılarak yapılsa :)

1 yıl, 7 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar