30+ kitap kulübü

Kitap konuşalım,tartışalım, 30 yaş üstü


Tür: Genel | Açılış, 25 Şubat 2015
<< tüm tartışmalar

MART - Ermiş - Halil Cibran

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 5 arası cevap gösteriliyor, toplam 5 cevap.
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Seçilen kitaba oy verip okuyup yorumlamayanların,yorumlayana kadar oyu geçersizdir.

3 hafta önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Grup coşmuş ne güzel..

3 hafta önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Kitabın adı ermiş değil peygamber, çok saçma ve hiçbir şey öğretmeyen betik b.b.zerdüştü hatırlattı tabi hitap tarzında. Biçim deneme, üslup felsefi, amaç düşündürme, dil yazın, konu din ve kişisel gelişim, sonuç fışkı. Etkilemek ve satmak için ağdalı ve edebi bir tat vermek için düz bir cümleyi dolambaçlı şekilde söylemek gereksiz bir sanat, portladığı yer çok.

Ne demek istediğini anlayamadığım yerler vardı, tek iyi tarafı 54 sayfa ve bölümsel olması. Felsefe yazarı değil ama düşünmeyi, doğayı, depresifliği ve dini sevmesi sempatik. Amaç şekerle deşarz olmaksa idare tat bırakıyor.

Beni enterese eden ve şaşırtan inceleme okurken neden benim basit gördüğüm yerleri insanlar önemli görüyor sorusu, kıskanması ve empati isteği. Kitabın birkaç alıntı gibi full değerli olacağını fantazilemek çarpmasına hala yeniliyorum.

“Tanrı’nın evinde bir soluk ve Tanrı’nın ormanında bir yaprak olduğunuz için, sizlerde aklı mesken tutup, tutkuyla devinmelisiniz.”29

Konuşabiliriz kitabı..

2 hafta önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Kitabın adı Peygamber biz ermiş olarak okuyoruz..Öyle akılda kalacak hiç unutulmayacak kitap değil okudum hoşuma gitti birkaş gün sonra unutacağım bir kitap güzel cümleler var okurken güzel diyorsun geçiyorsun .Demek ki zamanında iyiymiş yada bu tarz sözler yaygınmış diye yorumluyorum.Bende katılıyorum basit demiyeyim de kolay okunur ve anlaşılır olduğuna abartıldılğı kadar değildi.Son olarak kitap güzeldi okudum bitti.

1 gün önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

@şemine katılıyorum.ben kitapla deşarjı sevmiyorum galiba,bir şeyler öğrenmem lazım,deşarj için okuyanada saygı duyarım.Zamanında popülerliğinden ziyade bence sevdiği tarz veya etkiendiği isimler,kitabın adıyla alakalı üslübu,biçimi.adamın zor bi hayatı olmuş..

1 gün önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar