Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar veremiyoruz. Bazen de canımız bir kitap okumak istiyor ama bu kitabın ne olduğuna dair bir fikrimiz olmuyor. İşbu sebeple kurulan bu grupta, okuduğumuz kitaplar hakkında birbirimize yardımcı olabilir, okumak istediğimiz kitaplar hakkında fikir teatisinde* bulunabiliriz diye düşündüm.

* Hep cümle içinde kullanmak istemiştim buraya kısmetmiş.


Tür: Genel | Açılış, 28 Temmuz 2011
<< tüm tartışmalar

Gülen Adam Yusuf Şaplak bir Saramago Karakteri olsaydı?

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 2 arası cevap gösteriliyor, toplam 2 cevap.
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

Haftasonu tv de denk geldiğim, senarayosu Erdoğan Tünaş'a ait, Kartal Tibeti'in Yönettiği bir Kemal Sunal klasiği Gülen Adam'ı izlerken sanki Jose Saramago'nun bir kitabını okuyormuş izlenimi hissettim.
Film 1989 yapımı.
Saramago'yu okuyanlar bilir. Saramago durumları tersine çevirir ve yeni durumlara yaratıcılık yapar. Bir nevi kadercilik oynar. Öyle olmasaydı böyle olsaydı nasıl olurdu , bakın -görün der okuyucuya. Arka arka gitmekten beyni yanan okuyucu zamanla alışır bu duruma hatta bağımlılık yapar bu durum.

Gülen Adam da işte böyle bir filmdi. Yusuf Şaplak ağlanacak haline gülmekten kırılırken , seyirci de ister istemez onunla gülmeye başlıyor, gülünecek ne olduğunu bilemediği durumlara.


Gülen Adamı mutlaka öncesinde izlemişliğiniz vardır ancak ona bu kez de farklı bir gözle bakıp izlemeyi deneyin derim.

1 yıl, 4 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

pazarlama yapan kanallarda her gün veriyorlar. artık her repliğini ezberledim.

1 yıl, 4 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar