Mail Arkadaşlığı

Birçok kişinin bir dönem de olsa mail arkadaşı aradığını düşünüyorum. Eskilerin mektup arkadaşlığı, şimdi teknolojiyle mail arkadaşlığına dönüştü. Ve birçok kişinin de benim gibi aradığını bulması için böyle bir grubu açmayı düşündüm burada. Gelin kendi kurallarımızı kendimiz koyalım, seviyeli mail arkadaşlıkları kuralım. Ne dersiniz?


Tür: Genel | Açılış, 26 Ağustos 2013
<< tüm tartışmalar

E-Mektup Arkadaşı Arayanlar

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 18 arası cevap gösteriliyor, toplam 18 cevap.
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhaba. Öncelikle böyle harika düşünüp de kitap severlerin bulunduğu bu ortamda bu grubu kuran Sayın Didem'e çok teşekkür etmek istiyorum.

Yeni bir başlık açarak, şu sıralar mektup arkadaşlığını denemek isteyenlerin bunu burada belirtmesi daha iyi olabilir diye düşündüm çünkü listeden üye seçip de yazmak normal gelmedi:) Çoğu yıllar önce üye olmuş, unutmuşlardır bile burayı.

Belki kendimizi biraz tanıtmayı da deneyebiliriz. Aslında okuduğumuz kitapların listesi bizi anlatabilir diye düşünebiliriz ama ne okuduğumuzdan çok ne anladığımız ve iyi bir insan olmaya çalışıp çalışmadığımız önemli bence. Bu da kitap listesine bakınca anlaşılamayabiliyor.

Bana gelince; haytalarımız, dertlerimiz, okuduğumuz kitaplar, aklımıza gelen bir düşünce, kuyrukta beklerken üstümüze basan sıkıntı, ülkedeki gidişattan duyduğumuz endişe, özlemlerimiz, hayallerimiz vs her konuda uzun uzun mektuplaşmayı seven biri olarak, gerçekten dostça olmak koşulu ile e-mektuplaşmayı isteyen arkadaşlarla iletişim kurup yazışmayı isterim.

Not: Email adreslerimiz görünmüyor sanırım ama önce Vikitap üzerinden mesaj göndererek iletişim kurabiliriz.

Herkese bol kitaplı ve mektuplu günler...1 yıl, 2 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Evet çoğu kişi unutmuştur , email adresime bir bildirim geldi. onun üzerine unuttuğu şifremi yeniden oluşturdum. Ve siteye girerek cevap yazıyorum. Benim kitap okuma alışkanlığım yok "ancak siz beni kesinlikle bu konuda örnek almayınız." bu siteye email arkadaşı ararken ulaştım. Amaç ve kapsamı güzel geldiği içinde hesabı tamamen kapatmayı düşünmedim. Daha önceki tartışmalarda da benzer görüş ve fikirlerde yazışıldı. Aslında bu siteyi kullanan kişilerin email arkadaşı olmasına gerek yok ama mektup arkadaşı diyorsanız o başkadır tabiki bu site üzerinden zaten elektronik haberleşme sağlandığı için ve email diğer iletişim metodlarına göre anlık olmadığı için çok tercih edilmiyor.

Cevap yazmış bulundum.

Email adreslerinin profilde görünmemesi güvenlik ve gereksiz posta kirliliği açısından iyi bir özellik bence yok ben bunlarla baş ederim diyenlerdenseniz :) [email protected] mail adresinizi görünür klabilirsiniz.

Dip not: Özellikle erkek arkadaşlar benim bir bayan olduğumu düşünerek email yazabiliyorlar :) sonra ortalık karışıyor. Bunu belirtmek istedim. Email üzerinden yazışma amacım zamandan bağımsız ben okuduğum zaman yazayım karşıdaki okuduğu zaman cevap yazsın ve kesinlikle birilerini tanımak ya da birilerinin beni tanıması için değil sadece fikirlerin yazışıldığı bir iletişim düşünüyorum.

1 yıl, 2 ay önce     
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

Sevgili Asterion, ben teşekkür ederim bu konu başlığını açtığın ve konuşmaları yenileme çaban için. :) Bu grubu açtığımdan bu yana grupta benden başka biri olarak konu açan ilk kişisin ve ben bunu ne zamandır biri yapsın diye bekliyordum... Ne zamandır yine yeniden yazsam mı ya da birileri yazar da grup işlevini kaybetmez inşallah böylece diyordum :)

En son yine ben konu açmış ve bir nebze başarılı olmuştum ama bir diğer taraftan da mektuparkadasi'nin da biraz dip notunda değindiği gibi, bir kadın hesabı olarak gördükleri için saçma sapan yorumlar atanlar da oldu en son. Al yazarsan yaz gibisinden, sanki yaptığım çok başka birşeymiş gibi algılamak isteyen oldu maalesef. Niyeti gerçekten arkadaşlık kurmak ve sadece sohbet ederek kendini anlatmak ve dinlemek olan kişileri davet etmeye devam yine de... :)

Mail arkadaşlığının sürdürülebilir olduğunu biliyor ve inanıyorum, zira gerek önceden de gerek bu grubu açtıktan sonra da devam etti. Ve bana kalırsa maille konuşmak en güzeli, o mektup havasını yeni teknoloji ortamında sunuyor bana göre. Dilerim iyi insanlarla karşılaştırır Allah hep...

Güzel bir sohbeti paylaşma hususunda bende varım hala. Bu grubu kurduğumdan beri bir mail arkadaşlığını sürdürdüğümüz Beste'ye de selamlarımla. İnanırsak olur diyorum hala. Sevgilerimle :)

1 yıl, 2 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

merhabalar arkadaşlar. bende bu siteyi yaklaşık bir ay önce mail arkadaşı ararken buldum ve çok faydalı gördüm. ama faydalı gelen kısmı daha çok bu grup oldu. bende sizler vesilesi ile Didem Arkadaşımıza burdan teşekkür ediyorum. iş hayatı ve okul hayatının yoğunluğundan kurtulup nefes almak gibi birşey mail okumak. yüzünü hiç görmediğin huyunu hiç bilmediğin birisine derdini anlatırken sanki onu yıllardır tanıyormuş gibi cümleler yazmak insanı en azından beni bir nebze de olsa rahatlatıyor.

sizdede oluyormu bilmiyorum ama mail arkadaşımın maili okurken onu kendim tasfir ediyorum kurduğu cümlelerden yola çıkarak.. Gözlüklü Küt Saçlı Kumral uzun boylu vb gibi. sanki kurduğu cümleler insanın aynasıymış gibime geliyor.

neyse uzun lafın kısası Yaşasın Mail Arkadaşlığı :D

1 yıl, 2 ay önce     
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

yaklaşık bir yıl önce bir arkadaş edinmiştim yabancı diyarlardan. :) ingilizce olarak konuşmaya çalışıyordum onunla. bir süre sonra ayrıldık birbirimizden. :) bu olay hoşuma gitmişti; arada bir hal hatır sormak, dert paylaşmak. şimdilerde yeniden bir arkadaş edinmeye çalışıyordum ve burası dikkatimi çekti. mail arkadaşlığı güzeldir. arada kontrol edersin, bakarsın mail gelmiş mi diye. beklersin yolunu. hoş.
grubu kurana selam ederim. :)

1 yıl, 2 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhabalar, yeniden ilgi olması çok güzel. :)
Didem başlığı ilk açtığı zamanlarda başlamıştı arkadaşlığımız, hala da devam ediyor. Herkesin böyle içini dökebildiği, aklındakini söyleyebildiği biri olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım yeni arkadaşlıkların da başlangıcı olur burası :)

1 yıl, 2 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

Merhaba, burası harika bir yer olmuş. Bu siteyi daha yeni kullanmaya başlıyorum ve burası ilk tartışmam. Olur da benimle yazışmak dertleşmek olursa çok memnun olurum. Harika bir dinleyiciyimdir ayrıca.

1 yıl, 2 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Hoşgeldin PoetsFall, umarım herkes aradığı arkadaşlığı ve dert ortaklığını bulabilir. :)

Eee durumlar nasıl diye merak ediyorum doğrusu, bu son tartışma konusundan sonra mail arkadaşlığı edinen var mı acaba? :)

1 yıl, 1 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Merhaba Didem. Eğer başlatabilirsek paylaşırız:)

1 yıl, 1 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

Ben de konuşmak, sohbet etmek isteyenler için buradayım:)

1 yıl, 1 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

evet benimlede konuşmak isteyen olursa buralardayım... (:

1 yıl, 1 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Merhabalar.

Ben hala bir mektup arkadaşı bulamadım, özel mesaj gönderip sormuştum buradan birine ama dönüş olmamıştı. Başka denemem de olmadı.

Yalnız sadece bu gruba yazıp sitede hiç aktif olmayan arkadaşlar çoğunlukta kalmış burada. Onları görmezden geliyor gibi olmayalım fakat hiç tanımadığı birine yazamaz insan. Bu konunun bu sitede açılmasının güzel yanı az çok tanıdığımız, kafa dengi olabileceğimiz insanlarla konuşmak olabilirdi, umarım olabilir de. Konunun yeniden hareketlenmesi dileğiyle...
7 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Sevgili Asterion, yeniden merhaba. Grubun kurucusu olarak, senenin bazı kısımları buraya mesajlar bırakmaya çalışıyorum. Ama dediğin gibi, buralarda mail arkadaşlıklarını sürdüremeyenler kadar aktif olmayanlar da var. O sebeple grubumuz bir yerlere gidemiyor olabilir diye düşünüyorum...

Fazlalıkla ismim buralarda gözüksün ve burası aktif olsun istiyorum, bazen burayı bir forum gibi kullanma düşüncesi bile düşüyor aklıma. Ama olmadıkça da üzülmüyor değilim, bir mail arkadaşım olmuştu şimdi bende aylardır ondan mail alamıyorum. Dediğin gibi bir şeyler yazılsa buralara, fikirdaşlıktan bile buradan ne arkadaşlıklar doğar kimbilir. Buraların hareketlenmesini ve buralarda güzel oluşumların ve işlerin geri dönüşlerini okumayı diliyorum. Sana da teşekkürlerimle, görüşmek üzere... :)

7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Merhaba Didem. Mektupseverler olarak daha çok insanı buluşturacak aktif bir şeyler yapabilmek güzel olurdu, fikirlerini hayata geçirmeye karar verirsen destek olmak isterim.

Ayrıca halihazırda yoğun bir mektup trafiğin maalesef olmadığına göre biz mektuplaşmayı denesek nasıl olur? Sana bir özel mesaj göndereceğim, bakarsan sevinirim:)

7 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Merhaba Asterion, mesajını cevapladım ve inşallah en kısa zamanda da mail atacağım. Ciddi anlamda mesajından sonra yeniden bu fikri aktif berşeyler yaparak yayma düşüncesine kapıldım biliyor musun... Bu fikri seninle neler yapabiliriz altında düşünmek ve hayata geçirmek isterim. Görüşmek üzere, sevgilerimle.. :)

7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

Sevgili Asterion ve Didem.. Yazdıklarınıza sonuna kadar katılmakla beraber bir fikir sunmak için karşınızdayım (:

Kendime mektup arkadaşı ararken buldum burayı. çokta kanım kaynadı. Hepimizin bildiği o arama motoruna "Mektup Arkadaşı" diye yazıp arattım fakat bununla alakalı bir web site çıkmadı karşıma. direk bu amaca hizmet eden bir web sitesi kurabiliriz. ben bu işlerden anlarım. Eğer bir ekip ruhu oluşturulursa bence olur bu iş. Güzel bir domain adı ve sağlam bir tema / tasarımla bence hayalimizdeki mektup arkadaşlığı zincirini oluşturabiliriz...

saygılarımla...

5 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Merhaba Theaterman.

Mektup arkadaşlığının yaygınlaşması bence de güzel olurdu, sana destek olmak isterdim ama kendimi ikna edemiyorum:) Yani web sitesini açmak senin yardımınla kolay olabilir ama bu şekilde "gelin mektup arkadaşınızı bulun" şeklinde bir web sitesi, şu an bolca varyasyonu olan arkadaşlık/sevgililik sitelerinden farklı olabilir mi bilmiyorum. Yani nasıl olacak, bir kendini tanıtma sayfası, yaşım, cinsiyetim, hobilerim vs Birini tanımak için bunlar çok yetersiz olacak. Sonra birbirini rahatsız edenler, başına bir şeyler gelenler vs olabilir.

Burası insanların birbirini zaten tanıdığı, yıllar boyu okuduğu kitapları yorumlarını takip edebildiği bir yer olduğu için Didem'in burada açtığı bu grubu çok beğendim ben de. Ama sadece mektup arkadaşlığı sitesi için biraz olumsuz düşünüyorum.

Asıl sorun insanların birbirini bulamaması da değil belki. Mektuplaşmayı sevmemiz, buna ihtiyaç duymamız gerekiyor. İnsanların hatırı sayılır bir kısmının mektuplaşabileceği bir arkadaşı zaten var olup bunu gözardı ediyor olabilir. Şehir dışında/yurt dışında bir arkadaşımız varsa mesela, mektuplaşabilirsiniz onunla. Eski bir okul arkadaşımızla, başka yere taşınmış mahalleden çocukluk arkadaşımızla, asker arkadaşımızla vs. Belki onlardan birine bir gün güzel bir mektup yazıp göndersek karşılık alacağız, böylece mektuplaşmaya ve hayatımıza renk katmaya başlayacağız. Mektuplaşmayı yaygınlaştırmaya böyle de başlayabiliriz belki.

Benim düşüncelerim şimdilik böyle.

Bir mektup dostu olarak mektuplaşmayı yaygınlaştırma düşüncelerin için varol:)

5 ay önce     
Profil Resmi

Bu yorum silinmiş

« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar