Mail Arkadaşlığı

Birçok kişinin bir dönem de olsa mail arkadaşı aradığını düşünüyorum. Eskilerin mektup arkadaşlığı, şimdi teknolojiyle mail arkadaşlığına dönüştü. Ve birçok kişinin de benim gibi aradığını bulması için böyle bir grubu açmayı düşündüm burada. Gelin kendi kurallarımızı kendimiz koyalım, seviyeli mail arkadaşlıkları kuralım. Ne dersiniz?


Tür: Genel | Açılış, 26 Ağustos 2013
<< tüm tartışmalar

E-Mektup Arkadaşı Arayanlar

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 11 arası cevap gösteriliyor, toplam 11 cevap.
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhaba. Öncelikle böyle harika düşünüp de kitap severlerin bulunduğu bu ortamda bu grubu kuran Sayın Didem'e çok teşekkür etmek istiyorum.

Yeni bir başlık açarak, şu sıralar mektup arkadaşlığını denemek isteyenlerin bunu burada belirtmesi daha iyi olabilir diye düşündüm çünkü listeden üye seçip de yazmak normal gelmedi:) Çoğu yıllar önce üye olmuş, unutmuşlardır bile burayı.

Belki kendimizi biraz tanıtmayı da deneyebiliriz. Aslında okuduğumuz kitapların listesi bizi anlatabilir diye düşünebiliriz ama ne okuduğumuzdan çok ne anladığımız ve iyi bir insan olmaya çalışıp çalışmadığımız önemli bence. Bu da kitap listesine bakınca anlaşılamayabiliyor.

Bana gelince; haytalarımız, dertlerimiz, okuduğumuz kitaplar, aklımıza gelen bir düşünce, kuyrukta beklerken üstümüze basan sıkıntı, ülkedeki gidişattan duyduğumuz endişe, özlemlerimiz, hayallerimiz vs her konuda uzun uzun mektuplaşmayı seven biri olarak, gerçekten dostça olmak koşulu ile e-mektuplaşmayı isteyen arkadaşlarla iletişim kurup yazışmayı isterim.

Not: Email adreslerimiz görünmüyor sanırım ama önce Vikitap üzerinden mesaj göndererek iletişim kurabiliriz.

Herkese bol kitaplı ve mektuplu günler...6 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Evet çoğu kişi unutmuştur , email adresime bir bildirim geldi. onun üzerine unuttuğu şifremi yeniden oluşturdum. Ve siteye girerek cevap yazıyorum. Benim kitap okuma alışkanlığım yok "ancak siz beni kesinlikle bu konuda örnek almayınız." bu siteye email arkadaşı ararken ulaştım. Amaç ve kapsamı güzel geldiği içinde hesabı tamamen kapatmayı düşünmedim. Daha önceki tartışmalarda da benzer görüş ve fikirlerde yazışıldı. Aslında bu siteyi kullanan kişilerin email arkadaşı olmasına gerek yok ama mektup arkadaşı diyorsanız o başkadır tabiki bu site üzerinden zaten elektronik haberleşme sağlandığı için ve email diğer iletişim metodlarına göre anlık olmadığı için çok tercih edilmiyor.

Cevap yazmış bulundum.

Email adreslerinin profilde görünmemesi güvenlik ve gereksiz posta kirliliği açısından iyi bir özellik bence yok ben bunlarla baş ederim diyenlerdenseniz :) [email protected] mail adresinizi görünür klabilirsiniz.

Dip not: Özellikle erkek arkadaşlar benim bir bayan olduğumu düşünerek email yazabiliyorlar :) sonra ortalık karışıyor. Bunu belirtmek istedim. Email üzerinden yazışma amacım zamandan bağımsız ben okuduğum zaman yazayım karşıdaki okuduğu zaman cevap yazsın ve kesinlikle birilerini tanımak ya da birilerinin beni tanıması için değil sadece fikirlerin yazışıldığı bir iletişim düşünüyorum.

6 ay önce     
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

Sevgili Asterion, ben teşekkür ederim bu konu başlığını açtığın ve konuşmaları yenileme çaban için. :) Bu grubu açtığımdan bu yana grupta benden başka biri olarak konu açan ilk kişisin ve ben bunu ne zamandır biri yapsın diye bekliyordum... Ne zamandır yine yeniden yazsam mı ya da birileri yazar da grup işlevini kaybetmez inşallah böylece diyordum :)

En son yine ben konu açmış ve bir nebze başarılı olmuştum ama bir diğer taraftan da mektuparkadasi'nin da biraz dip notunda değindiği gibi, bir kadın hesabı olarak gördükleri için saçma sapan yorumlar atanlar da oldu en son. Al yazarsan yaz gibisinden, sanki yaptığım çok başka birşeymiş gibi algılamak isteyen oldu maalesef. Niyeti gerçekten arkadaşlık kurmak ve sadece sohbet ederek kendini anlatmak ve dinlemek olan kişileri davet etmeye devam yine de... :)

Mail arkadaşlığının sürdürülebilir olduğunu biliyor ve inanıyorum, zira gerek önceden de gerek bu grubu açtıktan sonra da devam etti. Ve bana kalırsa maille konuşmak en güzeli, o mektup havasını yeni teknoloji ortamında sunuyor bana göre. Dilerim iyi insanlarla karşılaştırır Allah hep...

Güzel bir sohbeti paylaşma hususunda bende varım hala. Bu grubu kurduğumdan beri bir mail arkadaşlığını sürdürdüğümüz Beste'ye de selamlarımla. İnanırsak olur diyorum hala. Sevgilerimle :)

6 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

merhabalar arkadaşlar. bende bu siteyi yaklaşık bir ay önce mail arkadaşı ararken buldum ve çok faydalı gördüm. ama faydalı gelen kısmı daha çok bu grup oldu. bende sizler vesilesi ile Didem Arkadaşımıza burdan teşekkür ediyorum. iş hayatı ve okul hayatının yoğunluğundan kurtulup nefes almak gibi birşey mail okumak. yüzünü hiç görmediğin huyunu hiç bilmediğin birisine derdini anlatırken sanki onu yıllardır tanıyormuş gibi cümleler yazmak insanı en azından beni bir nebze de olsa rahatlatıyor.

sizdede oluyormu bilmiyorum ama mail arkadaşımın maili okurken onu kendim tasfir ediyorum kurduğu cümlelerden yola çıkarak.. Gözlüklü Küt Saçlı Kumral uzun boylu vb gibi. sanki kurduğu cümleler insanın aynasıymış gibime geliyor.

neyse uzun lafın kısası Yaşasın Mail Arkadaşlığı :D

6 ay önce     
4 kişiden 4 kişi beğenmiş.

yaklaşık bir yıl önce bir arkadaş edinmiştim yabancı diyarlardan. :) ingilizce olarak konuşmaya çalışıyordum onunla. bir süre sonra ayrıldık birbirimizden. :) bu olay hoşuma gitmişti; arada bir hal hatır sormak, dert paylaşmak. şimdilerde yeniden bir arkadaş edinmeye çalışıyordum ve burası dikkatimi çekti. mail arkadaşlığı güzeldir. arada kontrol edersin, bakarsın mail gelmiş mi diye. beklersin yolunu. hoş.
grubu kurana selam ederim. :)

6 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Merhabalar, yeniden ilgi olması çok güzel. :)
Didem başlığı ilk açtığı zamanlarda başlamıştı arkadaşlığımız, hala da devam ediyor. Herkesin böyle içini dökebildiği, aklındakini söyleyebildiği biri olması gerektiğini düşünüyorum. Umarım yeni arkadaşlıkların da başlangıcı olur burası :)

5 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

Merhaba, burası harika bir yer olmuş. Bu siteyi daha yeni kullanmaya başlıyorum ve burası ilk tartışmam. Olur da benimle yazışmak dertleşmek olursa çok memnun olurum. Harika bir dinleyiciyimdir ayrıca.

5 ay önce     
3 kişiden 3 kişi beğenmiş.

Hoşgeldin PoetsFall, umarım herkes aradığı arkadaşlığı ve dert ortaklığını bulabilir. :)

Eee durumlar nasıl diye merak ediyorum doğrusu, bu son tartışma konusundan sonra mail arkadaşlığı edinen var mı acaba? :)

5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Merhaba Didem. Eğer başlatabilirsek paylaşırız:)

5 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

Ben de konuşmak, sohbet etmek isteyenler için buradayım:)

5 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.
Profil Resmi

evet benimlede konuşmak isteyen olursa buralardayım... (:

5 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar