Kitap Tavsiyesi ve Fikir Alışverişi

Bazen elimizde birçok kitap oluyor ve hangisini okuyacağımıza karar veremiyoruz. Bazen de canımız bir kitap okumak istiyor ama bu kitabın ne olduğuna dair bir fikrimiz olmuyor. İşbu sebeple kurulan bu grupta, okuduğumuz kitaplar hakkında birbirimize yardımcı olabilir, okumak istediğimiz kitaplar hakkında fikir teatisinde* bulunabiliriz diye düşündüm.

* Hep cümle içinde kullanmak istemiştim buraya kısmetmiş.


Tür: Genel | Açılış, 28 Temmuz 2011
<< tüm tartışmalar

Bir kitabı en fazla kaç kez okursunuz ?

Tartışma Cevapları
« geri ileri »

1 ile 10 arası cevap gösteriliyor, toplam 10 cevap.
2 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Okumaktan zevk aldığınız veya okuyupta anlamadığınız kitabı kaç kez okursunuz ?

1 yıl, 7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Ben çok çok beğendiğim şeker portakalı, çalıkuşu gibi kitaplar dışında bir kez okurum. Okunacak çok kitap var sonuçta. İlk okuduğumda çok beğendiğim bir kitabı ikinci kez okuduğumda aynı tadı alamıyorum ve büyü bozuluyor. Ama bahsettiğim iki kitap her canım sıkıldığında göz attığım vazgeçilmezlerim..

1 yıl, 7 ay önce     

Bu yorum silinmiş

1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Bir kez okumak yetiyor,daha sırada okunmayı bekleyen bir sürü kitap var çünkü. :))

1 yıl, 7 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

İlkinde aynı duyguları yaşayamadığım sonunu bildiğim şeyler heyecanlandırmadığı için ikinci defa okuyamıyorum.Birkaç denemem oldu fakat yarıda bıraktım Şeker Portakalı hariç o kitap birçok kişi için olduğu gibi benim içinde özel ikinci kez de aynı duyguları yaşattı.

1 yıl, 7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

okunacak o kadar çok kitap varken tekrar okumam aynı kitabi. zaten beni etkilediyse tekrar aynı etkiyi verir mi vermez mi bilmemem.

1 yıl, 7 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Sadece bir kez okuyabiliyorum :)

1 yıl, 7 ay önce     
2 kişiden 2 kişi beğenmiş.

Beğendiysem tekrar tekrar okurum. Aradan zaman geçtikçe kitap unutuluyor; mesela Dracula'yı, Aşk ve Gurur'u, Kürk Mantolu Madonna'yı okumuştum, okurken neler hissettiğimi hatırlıyorum ama kitapların içeriğini çok az hatırlıyorum. Hem insanlar zaman geçtikçe değişiyor, belki kitaplar farklı zamanlarda kişiliğe farklı şeyler katar.

1 yıl, 6 ay önce     
1 kişiden 1 kişi beğenmiş.

Bir zamana kadar ikinci kez aynı kitabı okumak bana tuhaf geliyordu, ama okuduğum bazı kitapları resmen özlediğimi hissetmeye başladım, belki bana hissettirdikleri idi özlediğim ...vovachecat adlı üyemizinde söylediği gibi insan zaman geçtikçe değişiyor, kitaplar da bu değişimle beraber farklı bir tat vermeye başlıyor okuyana.

1 yıl, 6 ay önce     
0 kişiden 0 kişi beğenmiş.

Eğer çok beğendiysem bi kitabı tekrardan okuyabilirim. Örneğin, SABAHATTİN Ali'nin Kuyucaklı Yusuf 'u , Tağrık Buğra 'nın Osmancık kitabı gbi...

1 yıl, 3 ay önce     
« geri ileri »
Bu gruba katıl!
Grup Kütüphanesi
Tüm Gruplar